Αγγλία

Άλλο ένα λάθος κατά της Γουλβς, που δεν θέλει VAR;

Ο λόγος που το γκολ του Πάλμερ έπρεπε να ακυρωθεί!

Μπορεί η Γουλβς να ήταν εξαιρετική στο πρώτο ημίχρονο της 2ης αγωνιστικής της Premier League απέναντι στην Τσέλσι, όμως δεν κατάφερε να προηγηθεί ποτέ.

Απεναντίας μάλιστα, βρέθηκε δις πίσω στο σκορ, πήγε στα αποδυτήρια με το 2-2, αλλά εν τέλει ηττήθηκε με χαρακτηριστική άνεση. Την «πλήγωσε» το χατ-τρικ του Μαντουέκε σε 14 λεπτά και στο φινάλε, ο Ζοάο Φέλιξ διαμόρφωσε το τελικό 6-2 για τους φιλοξενούμενους, σηματοδοτώντας την πρώτη νίκη του Έντσο Μαρέσκα στην Premier League.

Παρόλα αυτά, ο Γκάρι Ο΄ Νιλ έχει σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία, με τη Γουλβς να υποστηρίζει πως ο VAR θα έπρεπε να έχει παρέμβει στο γκολ με το οποίο ο Κόουλ Πάλμερ έκανε το 2-1. Πρόκειται για την φάση που ξεκινά από ελεύθερο του Ρόμπερτ Σάντσεθ.

Ο γκολκίπερ της Τσέλσι βρήκε τον Τζάκσον, αυτός έδωσε στον Άγγλο και ο τελευταίος «κρέμασε» τον Ζοσέ Σα. Οι «λύκοι» λοιπόν, υποστηρίζουν πως το γκολ δεν θα έπρεπε να μετρήσει. Ο λόγος; Πολύ απλός. Η μπάλα δεν ήταν σταθερή και κυλούσε. Δείτε εδώ το βίντεο