Αγγλία

Αδιανόητη Μπόρνμουθ, τούμπαρε την Έβερτον με 3 γκολ μετά το 87' - Διπλό για Άστον Βίλα στο Λέστερ!

Η Έβερτον είχε προβάδισμα 2-0 μέχρι το 87', όμως κατάφερε να δεχθεί τρία γκολ από την Μπόρνμουθ και παρέμεινε χωρίς βαθμό. Διπλό για Άστον Βίλα στο Λέστερ, πρώτος βαθμός για Ίπσουιτς.

Aδιανόητη ανατροπή για την Μπόρνμουθ, πώς να σωθεί αυτή η Έβερτον! Τα «κεράσια» επικράτησαν με σκορ 3-2 των «ζαχαρωτών», παρόλο που οι φιλοξενούμενοι προηγούνταν με σκορ 2-0 μέχρι το 87ο λεπτό και έμοιαζαν κοντά στους πρώτους τους βαθμούς στην Premier League.

H Έβερτον προηγήθηκε με δύο «χτυπήματα» από Μάικλ Κιν και Ντόμινικ Κάλβερτ-Λιούιν στο 50' και στο 57' και έμοιαζε να ελέγχει τον αγώνα. Παρόλα αυτά, η Μπόρνμουθ μείωσε στο 87' με τον Αντουάν Σεμένιο, ισοφάρισε στο 90'+2' με τον Λιούις Κουκ και πήρε τη νίκη στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Λουίς Σινιστέρα!

Κάπως έτσι, οι νικητές έφτασαν τους 5 βαθμούς μετά από τρεις αγωνιστικές και παραμένουν αήττητοι, ενώ η Έβερτον παρέμεινε στην τελευταία θέση με τρεις ήττες.

Μία πολύ σημαντική νίκη πέτυχε η Άστον Βίλα! Η ομάδα του Ουνάι Έμερι πέρασε από το «King Power Stadium» νικώντας 2-1 τη Λέστερ και έφτασε τους 6 βαθμούς μετά από 3 αγωνιστικές της Premier League. Στον 1 πόντο παρέμειναν οι «αλεπούδες», που προβληματίζουν στο ξεκίνημα της σεζόν.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Αμαντού Ονάνα στο 28' και Τζον Ντουράν στο 63', ενώ η Λέστερ ξαναμπήκε στο παιχνίδι με το πρώτο γκολ του Φακούντο Μπουονανότε, όμως δεν κατάφερε να ισοφαρίσει και γνώρισε άλλη μία ήττα.

Απόλυτη μοιρασιά μεταξύ Νότιγχαμ Φόρεστ και Γουλβς. Οι δύο ομάδες ήρθαν ισόπαλες (1-1) με σκόρερ τους Κρις Γουντ και Ζαν-Ρικνέρ Μπελεγκάρντε, με τους γηπεδούχους να παραμένουν αήττητοι έχοντας 5 βαθμούς και τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τον πρώτο τους πόντο.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, η Ίπσουιτς πήρε τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα καθώς ήρθε ισόπαλη (1-1) με τη Φούλαμ. Μεγάλη νίκη πήρε η Μπρέντφορντ, που «σάρωσε» 3-1 τη Σαουθάμπτον και ανέβηκε στους 6 βαθμούς, με τους «Αγίους» να παραμένουν χωρίς βαθμό.