Nations League

Σκόραρε και πάλι με την Αϊτή ο Πιερό

Ο Φράντζι Πιερό βρήκε πάλι δίχτυα με την εθνική του ομάδα.

Ο Φράντζι Πιερό σκόραρε και πάλι με την Αϊτή. Στη νίκη της εθνικής του ομάδας επί της Αρούμπα με 5-3 για το Nations League στη ζώνη της Κεντρικής Αμερικής και Καραϊβικής (CONCACAF) ο φορ της ΑΕΚ διαμόρφωσε το τελικό σκορ με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος στο 89'.

Ο Πιερό πέρασε σαν αλλαγή στο δεύτερη ημίχρονο της αναμέτρησης, στην οποία η Αϊτή βρέθηκε να χάνει με 1-0 και 2-1. Με αυτό το γκολ, ο Πιερό έφτασε τα 24 σε 32 παιχνίδια με την εθνική του ομάδα, ισοφαρίζοντας την επίδοση του Γκόλμαν Πιερ, ο οποίος είχε σκοράρει 24 φορές σε 30 ματς την περίοδο 1996-2003 και βρίσκεται στην τέταρτη θέση των σκόρερ της Αϊτής.

Δείτε στο 2:37 του βίντεο εδώ τη φάση του πέναλτι και το γκολ του Πιερό