Κύπελλο Ελλάδας

Το πέναλτι που έκρινε το Κηφισιά-Λαμία στο Κύπελλο Betsson

Ο Μάναλης ήταν εκείνος που στο 80ό λεπτό έκρινε την πρόκριση της Κηφισιάς επί της Λαμίας στους «16» του Κυπέλλου Betsson, μετά από πέναλτι που κέρδισε ο Τετέ από τον Αθανασακόπουλο.

Την πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου Betsson για τέταρτη σερί χρονιά πανηγύρισε η Κηφισιά, η οποία επικράτησε με 1-0 της Λαμίας στο «Ζηρίνειο».

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μάναλης στο 80ό λεπτό από την άσπρη βούλα, με τον Τετέ δύο λεπτά νωρίτερα να κερδίζει το αυστηρό πέναλτι από σπρώξιμο του Αθανασακόπουλου.

Ο διαιτητής, Κωνσταντίνος Τσέτσιλας, χρέωσε τον αμυντικό των φιλοξενούμενων με παράβαση, θεωρώντας πως χρησιμοποίησε αντικανονικά τα χέρια του, καθώς, φαίνεται να σπρώχνει τον επιθετικό της Κηφισιάς.