Europa League

Αντίπαλοι Ολυμπιακού: Πέρασε εύκολα από το Μάλμε η Ρέιντζερς

Η Ρέιντζερς επικράτησε εύκολα 2-0 της Μάλμε, για την πρώτη αγωνιστική της League Phase του Europa League.

Εύκολο πέρασμα από το Μάλμε για τη Ρέιντζερς! Η ομάδα της Σκωτίας επικράτησε με σκορ 2-0 για την πρώτη αγωνιστική της League Phase του Europa League. Και οι δύο, θυμίζουμε, είναι αντίπαλες του Ολυμπιακού στη διοργάνωση.

Γκολ από τα αποδυτήρια βρήκε η Ρέιντζερς αφού ο Μπαΐράμι χρειάστηκε μόλις 56 δευτερόλεπτα για να σκοράρει και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα προ κενής εστίας μετά από δοκάρι συμπαίκτη του. Μάλιστα, ο Αλβανός μεσοεπιθετικός έβαλε το περασμένο καλοκαίρι το γρηγορότερο γκολ στην ιστορία των Euro, καθώς άνοιξε το σκορ μέσα σε 23 δευτερόλεπτα για την πατρίδα του σε αναμέτρηση κόντρα στην Ιταλία!

Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα και απειλούσαν συνεχώς τους αντιπάλους, με τη Μάλμε από την άλλη να παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. Με τον ίδιο ρυθμό μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Σκωτίας και πίεζε συνεχώς τους γηπεδούχους, οι οποίοι απειλούσαν συνήθως από στημένες φάσεις.

Ο ΜακΚόσλαντ στο 76ο λεπτό έγραψε το 2-0 για τη Ρέιντζερς, με τη Μάλμε από εκεί και έπειτα να μην μπορεί να κάνει και πολλά και έτσι το σκορ παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του παιχνιδιού.