Champions League

Με Μπόρατς Μπάνια Λούκα θα παίξει ο ΠΑΟΚ!

Παρότι ηττήθηκε 2-1 από την Εγκνάτια, η Μπόρατς Μπάνια Λούκα επιβλήθηκε των Αλβανών 4-1 στα πέναλτι και θα παίξει με τον ΠΑΟΚ στον 2ο προκριματικό του Champions League.

Το εμπόδιο της Μπόρατς Μπάνια Λούκα θα κληθεί να ξεπεράσει ο ΠΑΟΚ στον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League!

Οι Βόσνιοι ηττήθηκαν 2-1 από την Εγκνάτια στο Ελμπασάν, με το ματς να οδηγείται στην παράταση και τα πέναλτι, εκεί όπου οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν 4-1, παίρνοντας την πρόκριση.

Οι Αλβανοί πήραν το προβάδισμα με σουτ του Ιμπραΐμογλου μέσα από την περιοχή στο 16’, όμως με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνας, ο Λούκιτς ισοφάρισε με σουτ που κόντραρε σε αντίπαλο.

Η Μπάνια Λούκα άντεξε μέχρι το 82ο λεπτό, όταν ο Ντουκουό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα εξ επαφής και μαζί το ματς στην παράταση.

Εκεί δεν άλλαξε τίποτα, με τα πάντα να κρίνονται στη διαδικία των πέναλτι, εκεί όπου οι Βόσνιοι ήταν πιο ψύχραιμοι και επικράτησαν 4-1.

Το πρώτο ματς με τους πρωταθλητές Ελλάδας θα γίνει στην Τούμπα στις 24 Ιουλίου, με τη ρεβάνς στις 30 ή 30 του μήνα.

Το πρόγραμμα των ρεβάνς του 1ου προκριματικού γύρου του Champions League

Τρίτη 16 Ιουλίου
Μπαλκάνι (Κόσοβο)-Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) 1-2, 5-6 πεν. (2-1)
Λίνκολν Ρεντ Ιμπς (Γιβραλτάρ)-Χάμρουν Σπάρτανς (Μάλτα) 0-1, 5-4 πεν. (1-0)
Ελσίνκι (Φινλανδία)-Πανεβέζις (Λιθουανία) 1-1 (0-3)
Πιούνικ (Αρμενία)-Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία) 0-1 (0-0)
Τσέλιε (Σλοβενία)-Φλόρα Ταλίν (Εσθονία) 2-1 (5-0)
Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία)-Βίρτους (Σαν Μαρίνο) 4-0 (7-1)
Ντέτσιτς (Μαυροβούνιο)-Δε Νιού Σέιντς (Ουαλία) 1-1 (0-3)
Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)-Βίκινγκουρ (Ισλανδία) 2-1 (0-0)

Τετάρτη 17 Ιουλίου
Στρούγκα (Βόρεια Μακεδονία)-Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία) 1-2 (2-4)
Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο)-Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε) 0-0 (0-2)
Ντινάμο Μπατούμι (Γεωργία)-Λουντογκόρετς (Βουλγαρία) 1-0 (1-3)
Πετροκούμπ (Μολδαβία)-Ορντάμπασι (Καζακστάν) 1-0 (0-0)
Εγκνάτια (Αλβανία)-Μπόρατς Μπάνια Λούκα (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) 2-1, 1-4 πεν. ( (0-1)
Λαρν (Βόρεια Ιρλανδία)-RFS (Λετονία) 0-4 (0-3)