Champions League

«Παγώνει» τη Λισαβόνα η Φέγενορντ με δύο γκολ πριν το ημίχρονο

«Ψυχρολουσία» στο Ντα Λουζ με τη Φέγενορντ να σκοράρει δύο φορές μέσα στην έδρα της Μπενφίκα αφήνοντας τους πάντες στο γήπεδο «άγαλμα»

Η Μπενφίκα φιλοξενεί την Φέγενορντ για την 3η αγωνιστική της League Phase του Champions League, με τους Ολλανδούς να παίρνουν το προβάδισμα νωρίς στο σκορ.

Μόλις στο 12ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι ξεχύθηκαν στην αντεπίθεση και τον Παϊξάο να δίνει έτοιμο γκολ στον Ουεντά, με τον Ιάπωνα να μην αστοχεί από ευνοϊκή θέση για το 1-0.

Μάλιστα η Φέγενορντ διπλασίασε το προβάδισμα της στο 25ο λεπτό με τον ίδιο ποδοσφαιριστή, όμως το VAR το πήρε πίσω δίνοντας επιθετικό φάουλ σε μαρκάρισμα πάνω στον Οταμέντι.

Τελικά η δικαιοσύνη αποδόθηκε στο 33ο λεπτό, με τον Μιλαμπό να εκμεταλλεύεται στο έπακρων την πάσα του Τίμπερ και με σουτ κάτω από τα πόδια του τερματοφύλακα έκανε το 2-0.