Πορτογαλία

Πρόκριση για Μπενφίκα, σκόρερ ο Κατσουράνης

Με τον Κώστα Κατσουράνη να ανοίγει το σκορ στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης, η Μπενφίκα συνέτριψε με 5-0 την Ολιβέιρα Ντο Μπάιρο, ομάδα δεύτερης κατηγορίας, σε αγώνα για τον τέταρτο γύρο του Κυπέλλου Πορτογαλίας. Ο Έλληνας μέσος αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο από τον Ρουί Κόστα, ο οποίος επέστρεψε στη δράση μετά από τον τραυματισμό που είχε υποστεί στα μέσα Νοεμβρίου, ενώ ο Γιώργος Καραγκούνης αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά. Τα υπόλοιπα τέρματα της ομάδας του Φερνάντο Σάντος σημείωσαν ο Νούνο Γκόμες (38’, 40’ ) και ο Κίκιν Φονσέκα (54’, 60’), που φέρεται να αποτελεί μεταγραφικό στόχο της ΑΕΚ.