Πορτογαλία

Superliga: «Λύτρωση» στο τέλος για την Μπράγκα

Στην 3η θέση της βαθμολογίας βρέθηκε τη Δευτέρα η Μπράγκα, που αν και πέρασε… δύσκολες ώρες, κατάφερε στο τελευταία λεπτά του αγώνα να πάρει την εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Σετουμπάλ, στο παιχνίδι με το οποίο ολοκληρώθηκε η 11η αγωνιστική του πορτογαλικού πρωταθλήματος. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Πάουλο Ζορζ στο 45΄, αλλά στο 48ο λεπτό ισοφαρίστηκαν από τον Μπάμπα. Το νικητήριο γκολ της Μπράγκα σημείωσε με πέναλτι ο Γούεντερ στο 79΄. Οι φιλοξενούμενοι στη συνέχεια έμειναν με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε ο Τσάβες στο 88΄, αλλά οι γηπεδούχοι δεν είχαν πολύ χρόνο να το εκμεταλλευτούν, με αποτέλεσμα να γνωρίσουν την ήττα.