Πορτογαλία

Καλή και η ισοπαλία

Έτσι όπως πήγε το παιχνίδι για την Σπόρτινγκ Λισαβώνας, η ισοπαλία 2-2 με την Εστορίλ μέσα στην έδρα της, μοιάζει τουλάχιστον ικανοποιητικό αποτέλεσμα. Τα «λιοντάρια» είδαν την ήττα να… έρχεται, καθώς στο 58ο λεπτό βρίσκονταν πίσω στο σκορ με 2-0. Κάτι, όμως , η αποφασιστικότητα των παικτών των γηπεδούχων, κάτι η κόκκινη κάρτα που δέχτηκε ο Γκονσάλο στο 61’, έφεραν τελικά την ισοπαλία.

Έτσι όπως πήγε το παιχνίδι για την Σπόρτινγκ Λισαβώνας, η ισοπαλία 2-2 με την Εστορίλ μέσα στην έδρα της, μοιάζει τουλάχιστον ικανοποιητικό αποτέλεσμα.

Τα «λιοντάρια» είδαν την ήττα να… έρχεται, καθώς στο 58ο λεπτό βρίσκονταν πίσω στο σκορ με 2-0.

Κάτι, όμως , η αποφασιστικότητα των παικτών των γηπεδούχων, κάτι η κόκκινη κάρτα που δέχτηκε ο Γκονσάλο στο 61’, έφεραν τελικά την ισοπαλία.

Η Εστορίλ άνοιξε το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βιτόρια. Στο 58ο λεπτό ο Λεάλ έκανε το 2-0. Η αριθμητική ισορροπία άλλαξε στο 61’ με την αποβολή του Γκονσάλο και έδωσε την ευκαιρία στην Σπόρτινγκ να αντεπιτεθεί. Με αυτογκόλ του Άντερσον στο 76’ οι γηπεδούχοι μείωσαν και η ισοφάριση ήρθε στο 84’ με τον Βολφσφίνγκελ.