Πορτογαλία

Και που είδαν…

Τελικά, ίσως να ήταν καλύτερα να είχε ομίχλη στο «Τσιντάντε ντε Μπαρτσέλος» και την Τρίτη. Ζιλ Βιθέντε και Μαρίτιμο ήρθαν ισόπαλες 0-0 στην έδρα της πρώτης, στον αγώνα που ολοκλήρωσε την ένατη αγωνιστική της Superliga. Το ματς διεκόπη τη Δευτέρα στο 81’, λόγω ομίχλης που «πλάκωσε» στην περιοχή και δυσκόλευε την ορατότητα των παικτών και του διαιτητικού τρίου, που αναγκάστηκε να το διακόψει. Το παιχνίδι ξανάρχισε από το ίδιο λεπτό την Τρίτη, όμως το μέτριο θέαμα της προηγούμενης μέρας συνεχίστηκε και στα υπόλοιπα δέκα λεπτά, οπότε ήταν λογικό να μη δούμε γκολ.

Έτσι, οι φιλοξενούμενοι έχασαν την ευκαιρία να ξαναμπούν στην πρώτη τετράδα της βαθμολογίας που οδηγεί στην ευρωπαϊκή έξοδο, ενώ οι γηπεδούχοι βρέθηκαν τρεις βαθμούς μακριά από την επικίνδυνη ζώνη και την προτελευταία Φεϊρένσε.