Πορτογαλία

Σώθηκε στο τέλος!

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση που άνοιξε το πρόγραμμα της πέμπτης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Πορτογαλίας, με τη Ζιλ Βιθέντε και την Ολιανένσε να σκοράρουν από ένα γκολ. Οι γηπεδούχοι γλύτωσαν την ήττα στο τελευταίο λεπτό με τον Κλαούντιο να τους χαρίζει το βαθμό της ισοπαλίας.

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση που άνοιξε το πρόγραμμα της πέμπτης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Πορτογαλίας, με τη Ζιλ Βιθέντε και την Ολιανένσε να σκοράρουν από ένα γκολ.

Οι γηπεδούχοι γλύτωσαν την ήττα στο τελευταίο λεπτό με τον Κλαούντιο να τους χαρίζει το βαθμό της ισοπαλίας.

Στο «Μπαρσέλος» η Ζιλ Βιθέντε υποδέχτηκε την Ολιανένσε με τις δύο ομάδες να μην έχουν κάνει και την καλύτερη εκκίνηση στη φετινή κούρσα. Προερχόμενες από ήττα την προηγούμενη αγωνιστική αμφότερες έψαχναν του βαθμούς και παράλληλα τη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα ένα λεπτό πριν οι δύο ομάδες οδηγηθούν στα αποδυτήρια με σκόρερ τον Εντουάρντο.

Και ενώ η αναμέτρηση κυλούσε ιδανικά για την Ολιανένσε, η ομάδα του Πάολο Άλβες χτύπησε στο 89ο λεπτό με τον Κλαούντιο να διαμορφώνει το τελικό 1-1 και τους οπαδούς των γηπεδούχων να πανηγυρίζουν ανακουφισμένοι που απέφυγαν τα χειρότερα.