Πορτογαλία

Το «κερασάκι» ο Μπελούτσι

Με ένα εντυπωσιακό δεύτερο ημίχρονο, η Πόρτο επικράτησε στο «Ντραγκάο» της Σετούμπαλ με σκορ 3-0, στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 4ης αγωνιστικής του πορτογαλικού πρωταθλήματος. Ο Μουτίνιο στο 53’ έδωσε το προβάδισμα στους «Δράκους», ενώ ο Ροντρίγκες στο 74’ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε, δύο λεπτά πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας, ο Φερνάντο Μπελούτσι.

Με ένα εντυπωσιακό δεύτερο ημίχρονο, η Πόρτο επικράτησε στο «Ντραγκάο» της Σετούμπαλ με σκορ 3-0, στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 4ης αγωνιστικής του πορτογαλικού πρωταθλήματος.

Ο Μουτίνιο στο 53’ έδωσε το προβάδισμα στους «Δράκους», ενώ ο Ροντρίγκες στο 74’ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε, δύο λεπτά πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας, ο Φερνάντο Μπελούτσι.