Πορτογαλία

Υπόθεση… τριών λεπτών

Μόλις τρία λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, ήταν αρκετά για την Σπόρτινγκ Λισαβόνας, να επικρατήσει με σκορ 2-0 της Ακαντέμικα, για την 26η αγωνιστική του πορτογαλικού πρωταθλήματος. Τα «λιοντάρια» με τη νίκη αυτή αναρριχήθηκαν –προσωρινά- στην τρίτη θέση και στους 42 βαθμούς, δύο περισσότερους από την Μπράγκα.

Μόλις τρία λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, ήταν αρκετά για την Σπόρτινγκ Λισαβόνας, να επικρατήσει με σκορ 2-0 της Ακαντέμικα, για την 26η αγωνιστική του πορτογαλικού πρωταθλήματος.

Τα «λιοντάρια» με τη νίκη αυτή αναρριχήθηκαν –προσωρινά- στην τρίτη θέση και στους 42 βαθμούς, δύο περισσότερους από την Μπράγκα.

Σκόρερ και των δύο τερμάτων για την Σπόρτινγκ Λισαβόνας ήταν ο Γιανίκ Ντιαλό (32’ και 35’), ο οποίος έδωσε το «τρίποντο» στην ομάδα του, ύστερα από τρεις διαδοχικές ισοπαλίες. Όσον αφορά στην Ακαντέμικα, παρέμεινε στην 13η θέση και στους 28 βαθμούς.