Πορτογαλία

Καμία κερδισμένη!

Η νικήτρια θα διατηρούσε τις ελπίδες της για έξοδο στο Europa League… Ωστόσο, μετά από τη λήξη του μεταξύ τους αγώνα το 1-1 δεν μπορεί να ευχαριστεί καμία, από τις Μαριτίμο και Νασιονάλ στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της 26ης αγωνιστικής του Πορτογαλικού πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι για τη γηπεδούχο, Μαριτίμο άρχισε καλά με τον Ντζαλμά να ανοίγει το σκορ στο 16ο λεπτό. Όμως οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 47ο λεπτό με τον Ντιέγκο Μπαρσέλος, και με το 1-1 οι δύο ομάδες μπήκαν στα αποδυτήρια στο τέλος του αγώνα.

Έτσι η Νασιονάλ πέρασε με έναν βαθμό την Βιτόρια Γκιμαρέας στο πίνακα της βαθμολογίας έχοντας ένα παιχνίδι περισσότερο.