Πορτογαλία

Μπράγκα για τρία λεπτά!

Ένα τρίλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετό για την Μπράγκα ώστε να ανατρέψει την κατάσταση και να πάρει τη νίκη με σκορ 2-1 επί της Μπέιρα Μαρ για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Πορτογαλίας.

Ο Λεάντρο Τατού ήταν ο παίκτης που άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους στο 39ο λεπτό της αναμέτρησης, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι και το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, η Μπράγκα ανέβασε ρυθμούς και έψαξε το γκολ της ισοφάρισης. Αυτό ήρθε 68ο λεπτό με αυτογκόλ του Χαιμέ ενώ τρία μόλις λεπτά αργότερα ο Μεγιόνγκ Ζε έκανε το 2-1 για τους φιλοξενούμενους που έμεινε μέχρι και το τέλος.

Με αυτή τη νίκη, η Μπράγκα έφτασε τους 40 βαθμούς και ανέβηκε στην τρίτη θέση έχοντας ένα ματς περισσότερο από την Σπόρτινγκ Λισαβόνας. Στο άλλο ματς της ημέρας, η Ακαδέμικα επικράτησε 1-0 εντός έδρας της Πορτιμονένσε.