Πορτογαλία

Βροχή, αναβολή και ένα παιχνίδι χί

Η βροχή και ο αέρας στην Πορτογαλία δεν άφησαν να διεξαχθούν τα δύο από τα τρία παιχνίδια (Νασιονάλ – Ναβάλ, Ακαντέμικα - Μαρίτιμο) του πρωταθλήματος. Το μοναδικό το οποίο παίχτηκε σήμερα ήταν αυτό μεταξύ της Ρίο Άβε με την Μπέιρα Μαρ στην έδρα της πρώτης, η ισοπαλία (1-1) όμως άφησε και τους δύο απογοητευμένους. Το σκορ άνοιξε ο Γιαζάλντε στο 48΄ για τους γηπεδούχους αλλά η χαρά τους κράτησε μόλις τρία λεπτά, αφού στο 51΄ ο Τατού ισοφάρισε και τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.

Η βροχή και ο αέρας στην Πορτογαλία δεν άφησαν να διεξαχθούν τα δύο από τα τρία παιχνίδια (Νασιονάλ – Ναβάλ και Ακαντέμικα - Μαρίτιμο) του πρωταθλήματος τα οποία θα γίνουν την προσεχή Τετάρτη. Το μοναδικό ματς το οποίο παίχτηκε σήμερα ήταν αυτό μεταξύ της Ρίο Άβε με την Μπέιρα Μαρ στην έδρα της πρώτης, η ισοπαλία (1-1) όμως άφησε και τους δύο απογοητευμένους. Το σκορ άνοιξε ο Γιαζάλντε στο 48΄ για τους γηπεδούχους αλλά η χαρά τους κράτησε μόλις τρία λεπτά, αφού στο 51΄ ο Τατού ισοφάρισε και τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.