Πορτογαλία

Superliga: Με το μυαλό στο «Άνφιλντ» η Μπενφίκα

Τη νίκη με σκορ 4-2 στην έδρα της Ναβάλ πήρε η Μπενφίκα, στον αγώνα που έριξε την «αυλαία» της 25ης αγωνιστικής του πορτογαλικού πρωταθλήματος. Οι «αετοί» μπήκαν στον αγώνα με το μυαλό τους στη ρεβάνς της Πέμπτης με τη Λίβερπουλ για τα προημιτελικά του Europa League και βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 μόλις 12’. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι σοβαρεύτηκαν και ανέτρεψαν το σκορ προηγούμενοι 3-2 στο ημίχρονο. Ο Καρντόσο στο 55’ «κλείδωσε» το τρίποντο για την ομάδα του.

Τη νίκη με σκορ 4-2 στην έδρα της Ναβάλ πήρε η Μπενφίκα, στον αγώνα που έριξε την «αυλαία» της 25ης αγωνιστικής του πορτογαλικού πρωταθλήματος. Οι «αετοί» μπήκαν στον αγώνα με το μυαλό τους στη ρεβάνς της Πέμπτης με τη Λίβερπουλ για τα προημιτελικά του Europa League και βρέθηκαν να χάνουν με 2-0 μόλις 12’. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι σοβαρεύτηκαν και ανέτρεψαν το σκορ προηγούμενοι 3-2 στο ημίχρονο. Ο Καρντόσο στο 55’ «κλείδωσε» το τρίποντο για την ομάδα του, η οποία αύξησε και πάλι τη διαφορά της από τη δεύτερη Μπράγκα στους έξι βαθμούς.