Πορτογαλία

Superliga: ‘’Ζωντανή’’ η Λεϊρία

Ήθελε τη νίκη για να διατηρήσει τις ελπίδες της για μία θέση στο Europa League της νέας σεζόν και τα κατάφερε. Αν και δυσκολεύτηκε η Λεϊρία επικράτησε 2-1 της Λεϊσόες και «έπιασε» την Γκιμαράες στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Ήθελε τη νίκη για να διατηρήσει τις ελπίδες της για μια θέση στο Europa League της νέα σεζόν και τα κατάφερε. Αν και δυσκολεύτηκε η Λεϊρία επικράτησε 2-1 της Λεϊσόες για την 22η αγωνιστική και «έπιασε» την Γκιμαράες στη πέμπτη θέση της βαθμολογίας της Superliga.

Το νικητήριο γκολ για τους γηπεδούχους το πέτυχε ο Καρλάο στο 82ο λεπτό. Νωρίτερα, και συγκεκριμένα στο 69ο λεπτό ο Ζε Μανουέλ είχε ισοφαρίσει για την Λεϊσόες. Το σκορ είχε ανοίξει στο 36ο λεπτό με εύστοχο πέναλτι ο Σοάρες.