Γενικά

Ρωσία-Σλοβενία 2-1 (Τελικό)

.

90'+3': Λήξη του αγώνα

90': Εκπληκτική απόκρουση του Ακινφέεφ σε σουτ του Σούλερ, με την οποία κρατάει το προβάδισμα για τους Ρώσους

87' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΛΟΒΕΝΙΑ: Ο Πέτσνικ με δυνατή κεφαλιά απο κοντά μειώνει για τη Σλοβενία

83' - Αλλαγή για τη Σλοβενία: Ο Πέτσνικ στη θέση του Κιρμ

79' - Αλλαγή για τη Ρωσία: Ο Σιτσέφ αντικαθιστά τον Παβλιουτσένκο

76' - Αλλαγή για τη Σλοβενία: Ο Στεφάνοβιτς στη θέση του Μπίρσα

69': Κεφαλιά-"ψαράκι" του Παβλιουτσένκο απο κοντά, η μπάλα στην αγκαλιά του Χαντάνοβιτς

66' - Αλλαγή για τη Σλοβενία: Εκτός γηπέδου περνάει ο Ντέντιτς και στη θέση του μπαίνει ο Λιουμπίγιανκιτς

60' - Αλλαγή για τη Ρωσία: Ο Μπιστρόφ στη θέση του Σέμακ

51' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΩΣΙΑ: Ο Μπιλιαλέντινοφ με δύσκολο σουτ υπό πίεση, απο κοντινή απόσταση, διπλασιάζει τα τέρματα τα δικά του και της Ρωσίας

46': Έναρξη του β' μέρους

45'+2': Λήξη του ημιχρόνου

45': "Αψιμαχίες" μεταξύ παικτών των δύο ομάδων. Κιτρίνη κάρτα δέχθηκε για μια απο αυτές με τον Μπρέκο, ο Αρσάβιν

40' - ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΡΩΣΙΑ: Ο Μπιλιαλέντινοφ έγινε αποδέκτης της μπάλας, στο ύψος της μεγάλης περιοχής, γύρισε και -αφού πέρασε δύο αντιπάλους- νίκησε με ωραίο δεξί σουτ τον Χαντάνοβιτς

34': Πολύ δυνατό σουτ του Ιγκνάσεβιτς, ο Χαμντάνοβιτς απέκρουσε δύσκολα σε κόρνερ

32': Η Ρωσία είναι εκείνη που διατηρεί την κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία των κινήσεων, ωστόσο οι Σλοβένοι παρουσιάζονται πολύ επικίνδυνοι στις αντεπιθέσεις

26': Ο Ντέντιτς βρέθηκε σε καλή θέση μέσα στην περιοχή των Ρώσων, ωστόσο, υπό την πίεση και του Ακινφέεφ, δεν γύρισε καλά την μπάλα κι εκείνη κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

14': Δυνατό σουτ του Ζιρκόφ, μέσα απο την περιοχή, μετά απο ωραία ενέργεια, ο Χαντάνοβιτς απέκρουσε δύσκολα με τα πόδια

10': Ο Νοβάκοβιτς μπήκε ωραία απο αριστερά στην περιοχή της Ρωσίας, γύρισε την μπάλα στον Μπίρσα, όμως το σουτ του τελευταίου, απο καλή θέση, κόντραρε και πέρασε άουτ