Πορτογαλία

Σκόραρε στο ντεμπούτο του ο Μπελούτσι

Εντυπωσίασε στην πρώτη του εμφάνιση με τη φανέλα της Πόρτο, ο Φερνάντο Μπελούτσι. Ο πρώην άσος του Ολυμπιακού άνοιξε το σκορ στη φιλική νίκη με 3-1 επί της Λεϊσόες και απέδειξε ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση.

Συγκεκριμένα, στο 20', ο Αργεντινός άνοιξε το σκορ με κοντινό αριστερό πλασέ, αφού είχε κάνει κοντρόλ με το δεξί, έπειτα από την εξαιρετική μπαλιά του Χουλκ.

Λίγα λεπτά αργότερα, λίγο έλειψε να κάνει το 2-0, όμως ο τερματοφύλακας της Λεϊσόες, Ντιέγκο, απέκρουσε την μπάλα έπειτα από την κεφαλιά του.

Ο Μπελούτσι, ο οποίος αγωνίστηκε στο πρώτο ημίχρονο, φορούσε το Νο.10 στην φανέλα, αλλά ακόμη δεν είναι γνωστό ποιόν αριθμό θα πάρει.

Επιμέλεια: Νίκος Ράλλης