NBA

Τα βρήκαν «σκούρα» στο Μπρούκλιν οι Μπακς, παρά το double-double του Γιάννη

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε 22 πόντους και 12 ριμπάουντ για τους Μπακς, οι οποίοι ηττήθηκαν με 115-102 από τους Νετς στο Μπρούκλιν που είχαν σε εξαιρετική βραδιά Τόμας και Σρέντερ.

Με τον Καμ Τόμας να σκοράρει 32 πόντους και τον Ντένις Σρέντερ να προσθέτει 29 πόντους, οι Νετς έφεραν τη δεύτερη σερί ήττα για τους Μπακς στο NBA. Το Μπρούκλιν έκανε μία πολύ μεγάλη 4η περίοδο, με τον Τόμας να πετυχαίνει 11 από τους πόντους του σε αυτό το διάστημα και να έχει μ.ο. 30 πόντους στα δύο πρώτα του παιχνίδια.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, από την πλευρά του, έκανε ένα ακόμα double-double, πετυχαίνοντας 22 πόντους (7/11 δίποντα, 8/11 βολές), ενώ μάζεψε 12 ριμπάουντ και είχε 7 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 μπλοκ, 4 λάθη και 3 φάουλ σε 33:19 λεπτά συμμετοχής.

Διψήφιοι για τα «ελάφια» ήταν επίσης ο Λίλαρντ με 21 πόντους, αλλά με 1/7 τρίποντα, και ο Πόρτις με 16 πόντους και 10 μπλοκ σε 27 λεπτά.

Το πρόβλημα για το Μιλγουόκι είναι πως χρειάζεται στο παιχνίδι του το Κρις Μίντλετον για να μπορέσει να δώσει περισσότερες λύσεις στο επιθετικό κομμάτι των Μπακς.

Τα δωδεκάλεπτα: 27-25, 48-45, 83-78, 115-102