NBA

Η... τραγική τελευταία επίθεση του Τζούλιους Ραντλ

Οι Νιου Γιορκ Νικς μπορεί να κέρδισαν τους Σικάγο Μπουλς στην παράταση, όμως ο Τζούλιους Ραντλ χάρισε ένα αστείο στιγμιότυπο με την επιλογή του στην τελευταία επίθεση της κανονικής διάρκειας.

Νιου Γιορκ Νικς κατάφεραν να επικρατήσουν των Μπούλς στο Σικάγο, με σκορ 128-120, σε ένα ματς που κρίθηκε στην παράταση.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Τζούλιους Ραντλ, που σκόραρε 31 πόντους, μάζεψε 13 ριμπάουντ και έδωσε 7 ασίστ. Ωστόσο, ο φόργουορντ των Νικς ήταν πρωταγωνιστής σε ένα... αστείο στιγμιότυπο, όταν είχε την ευκαιρία να κρίνει το ματς με σουτ στη λήξη στην κανονική διάρκεια του αγώνα.

Συγκεκριμένα, ο Ραντλ πήρε την μπάλα, την κράτησε στα χέρια του χωρίς να ντριμπλάρει ή να πασάρει για πάνω από 15 δευτερόλεπτα, και όταν επέλεξε τελικά να εκτελέσει, πήρε ένα τραγικό σουτ που πέρασε πάνω από τη στεφάνη.