NBA

Ανησυχία για Χαλιμπέρτον στους Πέισερς-Έφυγε σηκωτός από το γήπεδο

Ο Ταϊρίς Χαλιμπέρτον τραυματίστηκε στη δεύτερη περίοδο του αγώνα των Πέισερς με τους Σέλτικς.

Οι Πέισερς μπορεί να νίκησαν τους Σέλτικς (133-131) αλλά αγωνιούν για την κατάσταση του Ταϊρίς Χαλιμπέρτον.

Ο ηγέτης της Ιντιάνα στη δεύτερη περίοδο γλίστρησε στο παρκέ με αποτέλεσμα την υπερέκταση του ποδιού του. Αμέσως έμεινε στο παρκέ πιάνοντας τον προσαγωγό του και σφαδάζοντας από τους πόνους, ενώ οι συμπαίκτες του τον μετέφεραν σηκωτό στα αποδυτήρια και φυσικά δεν επέστρεψε στο παιχνίδι.

Ο Χαλιμπέρτον, που είχε 7 πόντους και 6 ασίστ μέχρι να εγκαταλείψει το ματς, θα υποβληθεί μέσα στη μέρα σε εξετάσεις. Φέτος ο 23χρονος πλέι μέικερ κάνει μια σεζόν επιπέδου All Star με 24,2 πόντους (40,4% στα τρίποντα), 12,7 ασίστ, 4,3 ριμπάουντ και 1,2 κλεψίματα σε 34 λεπτά κατά μέσο όρο.