NBA

Λύγισε πάλι η στεφάνη σε αγώνα των Νάγκετς

Για δεύτερη φορά μέσα σε λίγες μέρες λύγισε η στεφάνη σε αγώνα των Νάγκετς και ένας αγώνας διακόπηκε για αρκετά λεπτά.

Για δεύτερη φορά μέσα σε λίγες μέρες αγώνας των Νάγκετς διακόπηκε επειδή λύγισε η στεφάνη. Στις αρχές της τέταρτης περιόδου το παιχνίδι με τους Καβαλίερς σταμάτησε όταν διαπιστώθηκε το πρόβλημα. Πάντως σε αντίθεση με το προηγούμενο ματς κόντρα στους Σέλτικς, που επιδιόρθωση της βλάβης κράτησε 35 λεπτά, αυτή τη φορά το πρόβλημα αποκαταστάθηκε σε περίπου ένα δεκάλεπτο.

Όταν κλήθηκε να σχολιάσει το γεγονός ο προπονητής της ομάδας, Μάικ Μαλόουν, είπε εκνευρισμένος: «Μην αρχίσω να μιλάω καλύτερα... Δεν κάνει καλό στην πίεσή μου!», ενώ ο Νίκολα Γιόκιτς όταν ρωτήθηκε μετά τη νίκη της ομάδας του (121-108) για το τι σκέφτηκε για τη νέα διακοπή απάντησε «Όχι πάλι!».