NBA

Αστόχησε σε buzzer o ΛεΜπρόν

Ο ΛεΜπρόν Τζέιμς είχε την ευκαιρία να στείλει την αναμέτρηση με τους Κλίπερς στην παράταση, όμως δεν βρήκε στόχο η τελευταία του απόπειρα.

Την ύστατη στιγμή ο ΛεΜπρόν Τζέιμς προσπάθησε να στείλει την αναμέτρηση κόντρα στους Κλίπερς στην παράταση, όμως το τρίποντο εκτός ισορροπίας που επιχείρησε αποδείχθηκε «κοντό» και έτσι το ντέρμπι της πόλης βάφτηκε στα χρώματα των τυπικά φιλοξενούμενων με τελικό σκορ 105-102.

Ο «Βασιλιάς» είχε ευστοχήσει σε ένα κατά κάποιο τρόπο παρόμοιο σουτ στο All Star Game, όπου έδωσε την νίκη στην ομάδα του, μολονότι αυτό σαφέστατα χαρακτηρίζεται δυσκολότερο δεδομένου της πίεσης του χρόνου.