NBA

Έμεινε για σουτάκια μετά τη λήξη και τα 42 λεπτά συμμετοχής του στο Μπουλς-Μπακς ο Γιάννης

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έμεινε για να κάνει σουτάκια μετά τη λήξη του αγώνα των Μπακς με τους Μπουλς.

Ούτε η απογοήτευση από την ήττα, ούτε η δεδομένη εξουθένωσή του έχοντας παίξει για 42 λεπτά στο... κόκκινο είναι ικανά να σταματήσουν τον Γιάννη Αντετοκούνμπο από το να συνεχίσει να δουλεύει για να γίνει καλύτερος.

Ο αγώνας με τους Μπουλς είχε τελειώσει, το United Center του Σικάγο είχε σχεδόν αδειάσει από κόσμο, αλλά ο Greek Freak φορώντας ακόμη τη... στολή του αγώνα, έμεινε στο παρκέ για να κάνει σουτ, υπό το βλέμμα του αδερφού του, Θανάση Αντετοκούνμπο.

Ο 28χρονος άσος είχε πεισμώσει, αφού παρά τη δική του σπουδαία εμφάνιση η ομάδα του ηττήθηκε με 119-113 στην παράταση και ο ίδιος μολονότι είχε 45 πόντους, 20 ριμπάουντ και 7 ασίστ, θεωρεί πως θα μπορούσε να κάνει κάποια πράγματα καλύτερα για να οδηγήσει την ομάδα του στη νίκη.