NBA

Άλωσε το LA το Ορλάντο

Οι Μάτζικ πέρασαν με 108-104 από το σπίτι των Λέικερς, που δεν μπόρεσαν να ολοκληρώσουν την ανατροπή.

Οι Λέικερς έφτασαν μια ανάσα από το να ανατρέψουν ματς από το -15 στην τέταρτη περίοδο (71-86), ωστόσο οι Μάτζικ άντεξαν και επικράτησαν 108-104 στο Staples Center.

Ο Νίκολα Βούτσεβιτς με 31 πόντους, 15 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 τάπες δεν είχε αντίπαλο κάτω από τα καλάθια, ενώ ο Τέρενς Ρος και ο Άαρον Γκόρντον σκόραραν στο τελευταίο λεπτό βάζοντας μπροστά για τα καλά το Ορλάντο.

Ο Λεμπρόν Τζέιμς είχε 24 πόντους, 7 ασίστ και 4 ριμπάουντ, αλλά όπως και ο Κεντάβιους Κάλντγουελ-Πόουπ αστόχησε σε ένα τρίποντο που θα έδινε προβάδισμα στην ομάδα του λίγο πριν το φινάλε.