Καθάρισε με άνεση τον Πρωτέα Βούλας ο Ολυμπιακός

Την τέταρτη νίκη του στη φετινή Α1 Γυναικών πανηγύρισε ο Ολυμπιακός, επικρατώντας με άνεση 92-67 του Πρωτέα Βούλας στο ΣΕΦ!

Έκανε... περίπατο κόντρα στον Πρωτέα Βούλας ο Ολυμπιακός!

Έχοντας τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο της λεπτό, οι «ερυθρόλευκες» πανηγύρισαν την επιβλητική νίκη με 92-67, βελτιώνοντας το ρεκόρ τους σε 4-1 και παραμένοντας στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας στην Α1 γυναικών.

Οι γηπεδούχες μπήκαν πολύ δυνατά στην αναμέτρηση, σκοράροντας 30 πόντους στην πρώτη περίοδο και φτιάχνοντας διψήφιες διαφορές, φτάνοντας τελικά με άνεση στη νίκη. Από την άλλη, ο Πρωτέας έπεσε στο 1-3.

Κορυφαίες για τις νικήτριες οι Χριστινάκη (19π), Χέμπε (17π) και Ράιτ (14π, 5 κλεψίματα), ενώ για τις φιλοξενούμενες ξεχώρισε η Τζορτζ, με 26 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 30-13, 51-31, 73-57, 92-67