Πέρασε από το «Αλεξάνδρειο» και τον Άρη με σούπερ ανατροπή από το -18 η Καρδίτσα!

Σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο «Αλεξάνδρειο», η Καρδίτσα επικράτησε 74-69 του Άρη, με τη θεσσαλική ομάδα να επιστρέφει μάλιστα από το -18!

Μια μεγάλη νίκη που φτιάχνει την ψυχολογία της ομάδας με τον τρόπο που ήρθε, πέτυχε η Καρδίτσα σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη στο «Αλεξάνδρειο» κόντρα στον Άρη!

Η θεσσαλική ομάδα επικράτησε με σκορ 74-69 των «κίτρινων», χάρη σε μια τρομερή αντεπίθεση διαρκείας στο τελευταίο 15λεπτο του αγώνα και ενώ, στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου είχε βρεθεί πίσω με 18 πόντους (50-32 στο 24')!

Ενδεικτικό είναι πως στα τελευταία 15 λεπτά, το επιμέρους σκορ υπέρ της Καρδίτσας ήταν 42-19!

Τα δεκάλεπτα: 26-13, 43-30, 53-48, 69-74.