Ευρώπη

Ζόρικη νίκη για την Μπάγερν

Έστω και στην τέταρτη περίοδο, η Μπάγερν νίκησε στην έδρα της Χαϊδελβέργης 87-83 σε εξ αναβολής ματς της 11ης αγωνιστικής της BBl και έφτασε στο 10-1 το ρεκόρ της.

Έστω και δύσκολα, η Μπάγερν Μονάχου νίκησε στην έδρα της νεοφώτιστης Χαϊδελβέργης 87-83 σε εξ αναβολής ματς της 11ης αγωνιστικής της BBL και έφτασε στο 10-1 το ρεκόρ της και στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, αφήνοντας τους γηπεδούχους με 4-7 στη 12η θέση.

Η Χαϊδελβέργη προηγήθηκε +1 στο ημίχρονο, όμως οι Βαυαροί πέτυχαν 20-14 επιμέρους σκορ στην τέταρτη περίοδο για να φτάσουν στο ροζ φύλλο.

Κορυφαίοι της ομάδας του Αντρέα Τρινκιέρι ήταν οι Μπονγκά με 21, Ουόλντεν με 17 και Ρούμπιτ με 15 πόντους.