Ευρώπη

Απίστευτο: Ημίχρονο στην Τουρκία με σκορ 20-20!

Ένα από τα λιγότερο παραγωγικά πρώτα ημίχρονα στην ιστορία της πρώτης κατηγορίας της Τουρκίας πρόσφεραν Γιάλοβασπορ και Αφιόν!

Μόνο με… αίτηση σκόραραν στο ματς της πρώτης κατηγορίας του τουρκικού πρωταθλήματος Γιάλοβασπορ και Αφιόν, στο πρώτο 20λεπτο!

Η απόδειξη είναι ότι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου διαμορφώθηκε στο 20-20!

Στην πρώτη περίοδο, οι νεοφώτιστοι προηγήθηκαν 14-11, ενώ στη δεύτερη περίοδο αμφότερες οι ομάδες είχαν μονοψήφιο αριθμό πόντων, με το επιμέρους σκορ να ήταν 6-9!

Η Γιάλοβασπορ ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο με 8/31 σουτ, με 6/17 δίποντα, 2/14 τρίποντα και 2/4 βολές, ενώ η Αφιόν με 8/29 σουτ, με 7/15 δίποντα, 1/14 τρίποντα και 3/4 βολές.

Τα δεκάλεπτα: 14-11, 6-9