Ευρώπη

«Πάτησε» την Τόφας η Εφές με… γκάζι στο τέλος

Με επιμέρους σκορ 8-26 στο τέταρτο δεκάλεπτο, η Αναντολού Εφές νίκησε 88-68 την Τόφας, στο τουρνουά προετοιμασίας «Γκλόρια Καπ».

Με το πόδι στο… γκάζι στην τέταρτη περίοδο η Αναντολού Εφές επικράτησε άνετα 88-68 της Τόφας, στη δεύτερη ημέρα του τουρνουά «Γκλόρια Καπ».

Για 30 λεπτά το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο, με τους παίκτες του Τόμισλαβ Μιγιάτοβιτς να κάνουν επιμέρους σκορ 8-26 στο τέταρτο δεκάλεπτο και να φτάνουν στο άνετο ροζ φύλλο.

Κορυφαίος για την Εφές ήταν ο Νταν Οτούρου με 18 πόντους και 7 ριμπάουντ, με τον Ροντρίγκ Μπομπουά να προσθέτει 16π. και τον Ελάιτζα Μπράιαντ άλλους 15π.

Από την ομάδα της Προύσας, ξεχώρισαν οι Μαρκίς Ριντ και Τρέβορ Τόμπσον με 14π. και 13π. αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 21-23, 43-44, 60-62, 68-88