Ευρώπη

Πέταξε το... δώρο της Βίρτους η Μιλάνο!

Η Μιλάνο δεν εκμεταλλεύτηκε το κάζο της Βίρτους και ηττήθηκε και αυτή στην έδρα της τελευταίας Ρέτζιο Εμίλια με 73-68.

Γκελάρει η Βίρτους, «στραβοπατά» και η Μιλάνο! Η ομάδα του Ετόρε Μεσίνα δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την ήττα της Μπολόνια και παραδόθηκε στην τελευταία Ρέτζιο Εμίλια (73-68). Τα δύο φαβορί παρέμειναν στην κορυφή με 12-4.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι, με την πρώτη περίοδο να ολοκληρώνεται με 18-15, με τη Μιλάνο να ισορροπεί στο δεύτερο δεκάλεπτο και τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στην ανάπαυλα με 39-38.

Στην τρίτη περίοδο, το σύνολο του Μεσίνα έδειξε να τα έχει... χαμένα, με τη Ρέτζιο Εμίλια να προηγείται ακόμη και με 65-55. Στο τελευταίο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να ανατρέψουν τα δεδομένα, γνωρίζοντας την ήττα με 73-68.

Τα δεκάλεπτα: 18-15, 39-38, 65-55, 73-68.