Ευρώπη

Άφησε χωρίς νίκη τον Ολυμπιακό η… Σπανού

Με κορυφαία την Σπανού η Πολκοβίτσε νίκησε 83-70 τον Ολυμπιακό, ο οποίος πλέον είναι στο 0/2 στην Ευρωλίγκα Γυναικών.

Ένα ημίχρονο άντεξε ο Ολυμπιακός κόντρα στην Πολκοβίτσε.

Η ομάδα της Πολωνίας επιβεβαίωσε την ποιότητά της στο δεύτερο μέρος, επικρατώντας 83-70 στο ΣΕΦ των «ερυθρόλευκων», οι οποίες είναι στο 0/2 στην Ευρωλίγκα Γυναικών.

Οι δύο ομάδες ήταν μαζί στο πρώτο 20λεπτο, ωστόσο στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενες έκαναν επιμέρους σκορ 13-27 που τις εξασφάλισε μία διψήφια διαφορά, ενώ συνολικά πήραν και 17 επιθετικά ριμπάουντ!

Κορυφαία της Πολκοβίτσε, η οποία έκανε το 2/2 στον Α’ όμιλο ήταν η Σπανού, η οποία έκανε ένα εντυπωσιακό νταμπλ-νταμπλ με 27 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Από τον Ολυμπιακό ξεχώρισε η Γκούσταφσον με 30 πόντους, ενώ άλλους 15π. πρόσθεσε η Αγιούσο.

Τα δεκάλεπτα: 22-14, 35-37, 48-64, 70-83