Ευρώπη

Πέρασε δύσκολα από το Μπόντρουμ για το 2Χ2 η Αναντολού Εφές

Χάρη σε ένα εντυπωσιακό τέταρτο δεκάλεπτο, η Αναντολού Εφές «λύγισε» την Μπόρντουμ Σπορ με σκορ 87-75, κάνοντας, έστω και δύσκολα, το «2 στα 2» στο τουρκικό πρωτάθλημα.

Η Αναντολού Εφές πέρασε πιο δύσκολα από ό,τι αναμενόταν από την έδρα της Μπόρντουμ Σπορ, επικρατώντας με σκορ 87-75 για τη δεύτερη αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.

Οι γηπεδούχοι έβαλαν δύσκολα στην ομάδα του Ερντέμ Τσαν για πάνω από τρία δεκάλεπτα, ωστόσο, χάρη σε μια εξαιρετική τέταρτη περίοδο, εκεί όπου το επιμέρους σκορ ήταν 23-11, οι φιλοξενούμενοι έφυγαν με το ροζ φύλλο αγώνα και έκαναν το 2Χ2 σε αυτό το ξεκίνημα της φετινής σεζόν στην Τουρκία.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Μπομπουά, ο οποίος ολοκλήρωσε το ματς με 21 πόντους, 3 ριμπάουντ και ισάριθμες ασίστ, δίνοντας πολύτιμες λύσεις στο φινάλε του αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 21-18, 42-45, 64-64, 75-87.