Ευρώπη

Ζόρικη νίκη για Μπάγερν

Με «ξέσπασμα» στην τρίτη περίοδο, η Μπάγερν νίκησε 80-79 στην έδρα της Μπαϊρόιτ για την 23η αγωνιστική της BBl και διατηρήθηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Η Μπάγερν κατάφερε να νικήσει στο δεύτερο ημίχρονο 80-79 στην έδρα της Μπαϊρόιτ για την 23η αγωνιστική της BBl και με 16-6 ρεκόρ κι ένα ματς λιγότερο, παρέμεινε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με -5 από την κορυφή και την πρωτοπόρο Τέλεκομ Μπον, αφήνοντας τους γηπεδούχους στην τελευταία θέση με 3-18 ρεκόρ.

Οι Βαυαροί με επιμέρους σκορ 19-10 στην τρίτη περίοδο έβαλαν τις βάσεις για τη νίκη.

Σε αυτή, συνετέλεσαν οι Χάντερ, Τσίταμ με 18, Ουίνστον με 12 και Μπόνγκα με 11 πόντους.