Ευρώπη

Άλωσε την έδρα της Γιουβέντους και έκανε το 2/2 η Ζάλγκιρις

Η Ζάλγκιρις συνέχισε τις θετικές εμφανίσεις στο ξεκίνημα της σεζόν, αφού πέρασε με σκορ 79-69 από την έδρα της Γιουβέντους και έκανε το 2/2 στο λιθουανικό πρωτάθλημα.

Θετικές εντυπώσεις στο ξεκίνημα της σεζόν για τη Ζάλγκιρις.

Η ομάδα του Κάουνας νίκησε με σκορ 79-69 εκτός έδρας τη Γιουβέντους και έκανε το 2/2 στο λιθουανικό πρωτάθλημα, δείχνοντας πως και φέτος... είναι το απόλυτο αφεντικό!

Το σύνολο του Κάζις Μακσβίτις ζορίστηκε για ένα ημίχρονο, ωστόσο από το τρίτο δεκάλεπτο και μετά ξέφυγε και δεν κοίταξε ποτέ πίσω, φτάνοντας σε μία άνετη επικράτηση.

Κορυφαίος του αγώνα και πρώτος σκόρερ ήταν ο Άρνας Μπουτκεβίτσιους, που μέτρησε 13 πόντους. Από 11 πέτυχαν οι Τόμας Ντίμσα και Εντγκάρας Ουλάνοβας.

Τα δεκάλεπτα: 17-15, 36-41, 50-66, 69-79