Ευρώπη

Έπαθε… καθίζηση πριν τον ΠΑΟΚ η Γαλατά!

Την… κατάρρευσή της στο τέταρτο δεκάλεπτο πλήρωσε η Γαλατασαράι, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα 92-86 από την Μπαχτσεσεχίρ, ενόψει του ματς με τον ΠΑΟΚ για το BCL.

Συνεχίζεται η… κατηφόρα στο πρωτάθλημα για τη Γαλατασαράι!

Η «Τσιμπόμ» κατέρρευσε στην τέταρτη απέναντι στην Μπαχτσεσεχίρ, γνωρίζοντας την ήττα 92-86, που ήταν η τρίτη σερί της και ενόψει της αναμέτρησης με τον ΠΑΟΚ (20/12) για το Basketball Champions League.

Μάλιστα, ο Ζβέζνταν Μίτροβιτς «έκοψε» από τη δωδεκάδα τον Ντι Μποστ και υπάρχει έντονη φημολογία ότι αποχωρεί από την ομάδα. Η Γαλατά έκλεισε το πρώτο μέρος στο +10 και είχε το προβάδισμα 30 λεπτά, αλλά στην τέταρτη περίοδο επέτρεψε επιμέρους σκορ 13-22.

Πρώτος σκόρερ για την Μπαχτσεσεχίρ, ήταν ο Κάβανο με 29 πόντους, με τον Μπουτέιγ να ακολουθεί με 16π. και τον Μπουτσιέλ να κάνει νταμπλ-νταμπλ με 16π. και 10 ριμπάουντ.

Από την ομάδα του Μίτροβιτς, ξεχώρισαν οι Πρέπελιτς και Καμπατσά με 16π. και 15π. αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 21-25, 53-43, 63-60, 86-92