Ευρώπη

Δια χειρός Ντε Κολό επικράτησε η Φενέρμπαχτσε

Η Φενέρμπαχτσε ανέβασε ταχύτητα μετά την πρώτη περίοδο και με οδηγό τον Νάντο ντεΚολό επικράτησε της Μπεσίκτας με 90-81.

Η Φενέρμπαχτσε δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερα προβλήματα με την Μπεσίκτας πέρα από την πρώτη περίοδο, επικρατώντας με 90-81 με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Νάντο ντεΚολό, ο οποίος σημείωσε 24 πόντους. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν κοντά στο σκορ μονάχα στο ενακτήριο δεκάλεπτο, όμως στην συνέχεια δεν βρήκαν λύσεις κόντρα στην άμυνα της Φενέρ.

Πέρα από τον Γάλλο γκαρντ, τεράστια συνεισφορά στο θετικό αποτέλεσμα είχε ο Χαζέρ με 18 πόντους, ο Μαχμούτογλου με 13 και οι Πολονάρα, Γκούντουριτς και Μπούκερ με 10 πόντους. Στην αντίπερα όχθη, ξεχώρισαν οι Σιπαχί και Τζέφερσον που είχαν από 23 πόντους.

Δεκάλεπτα: 19-19, 51-31, 69-54, 90-81