Ευρώπη

Εύκολη νίκη της Φενέρ επί της MBA Μόσχας για το Super Cup της VTB League

Η Φενέρμπαχτσε ξεκίνησε θετικά τις υποχρεώσεις της στο VTB League, αφού νίκησε με σκορ 94-79 την MBA Μόσχας.

Συνεχίζει να δείχνει πολύ θετικό πρόσωπο η Φενέρμπαχτσε.

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη νίκησε πολύ άνετα με σκορ 94-79 την MBA Mόσχας, ξεκινώντας με θετικό τρόπο τις υποχρεώσεις της για το Super Cup της VTB League, στο οποίο συμμετέχει ως... καλεσμένη.

Η αναμέτρηση ήταν ντέρμπι για ένα ημίχρονο, όμως στο δεύτερο μέρος οι Τούρκοι πάτησαν το «γκάζι» και δεν κοίταξαν ποτέ πίσω, βάζοντας από το τρίτο δεκάλεπτο τις βάσεις μιας εύκολης επικράτησης.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο Τζόναθαν Μότλεϊ, ο οποίος σκόραρε 21 πόντους και μάζεψε 6 ριμπάουντ. 18 πόντους είχε ο Σερτάτς Σανλί, ενώ πολύ θετική εμφάνιση έκανε ο Γιώργος Παπαγιάννης, με 16 πόντους σε 20 λεπτά συμμετοχής.

Τα δεκάλεπτα: 21-16, 43-43, 55-70, 79-94