Ευρώπη

Άνετη νίκη επί της Άλμπα στο πολυαναμενόμενο ντεμπούτο του Τεόντοσιτς για τον Ερυθρό Αστέρα!

Τη φιλική νίκη με σκορ 74-56 επί της Άλμπα Βερολίνου στο τουρνουά του Μονάχου πήρε ο Ερυθρός Αστέρας, παιχνίδι στο οποίοι πραγματοποίησαν το ντεμπούτο τους οι Τεόντοσιτς, Μπιέλιτσα και Σιμόνοβιτς.

Στον τελικό του φιλικού τουρνουά MagentaSport Cup που διεξάγεται στο Μόναχο προκρίθηκε ο Ερυθρός Αστέρας, ο οποίος και επικράτησε 74-56 της Άλμπα Βερολίνου , στον πρώτο ημιτελικό της διοργάνωσης.

Οι «ερυθρόλευκοι» του Βελιγραδίου είχαν το πάνω χέρι στο σκορ καθ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης και χάρη στην εξαιρετική τους άμυνα στο δεύτερο ημίχρονο, έφτασαν άνετα στο ροζ φύλλο αγώνα.

Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Μίτροβιτς με 16 πόντους, με τους Χάνγκα (10π.), Νέντοβιτς (8π.) και Γκεντράιτις (8π.) να ακολουθούν σε απόδοση. Μάλιστα, ντεμπούτο - έστω και ανεπίσημο - στη νέα σεζόν έκαναν οι Τεόντοσιτς, Μπιέλιτσα και Σιμόνοβιτς.

Ο Σέρβος γκαρντ αγωνίστηκε για 14 λεπτά, ολοκληρώνοντας το παιχνίδι με 4 πόντους, 2 ριμπάουντ και 7 ασίστ!

Για τους Γερμανούς, ξεχώρισαν οι Σνέιντερ και Μπράουν με 11 και 8 πόντους αντίστοιχα.

Τα δεκάλεπτα: 17-18, 36-40, 46-56, 56-74.