Την έκπληξη της πρώτης αγωνιστικής της Ευρωλίγκας πάει να κάνει η Ζάλγκιρις στο Κάουνας!

Οι Λιθουανοί πραγματοποιούν εξαιρετική εμφάνιση απέναντι στην Μπαρτσελόνα, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια της «Ζαλγκίριο Αρένα» μπροστά στο σκορ με 43-31!

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Αντρέα Τρινκέρι δεν είναι άλλος από τον Ίγκνας Μπραζντέικις, με τον πρώην παίκτη του Ολυμπιακού να πραγματοποιεί τρομερό come back, στην πρώτη του εμφάνιση με τη φανέλα της Ζάλγκιρις στην Ευρωλίγκα μετά από έναν χρόνο!

Συγκεκριμένα, ο 25χρονος φόργουορντ ολοκλήρωσε το πρώτο 20λεπτο του αγώνα όντας ο πρώτος σκόρερ του ματς με 10 πόντους (5/6δ., 0/2τρ.) και 4 ριμπάουντ σε 12 λεπτά συμμετοχής, πετυχαίνοντας μάλιστα και ένα πολύ δύσκολο buzzer beater δίποντο στο φινάλε του ημιχρόνου.