«Σφυροκόπησε» την άμυνα της Τουρκίας στα τελευταία λεπτά, αλλά σπατάλησε τεράστιες ευκαιρίες στις καθυστερήσεις και τελικά έμεινε με άδεια χέρια η Γεωργία!

Με τους Τούρκους να προηγούνται με 2-1, αρχικά στο 70' ο Κοτσορασβίλι βρέθηκε απέναντι στον Γκιουνόκ, αλλά πλάσαρε στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ η ομάδα του Σανιόλ συνέχισε να πιέζει ασφυκτικά την αντίπαλό της, δημιουργώντας δύο ακόμα μεγάλες φάσεις στις καθυστερήσεις!

Αρχικά, στο 90'+3' και μετά από υπέροχο σλάλομ του Κβαρατσχέλια, ο Μικαουτάτζε αστόχησε εξ επαφής και από πάρα πολύ πλεονεκτική θέση, ενώ δύο λεπτά αργότερα (90'+6') και μετά από εκτέλεση φάουλ του σταρ της Νάπολι, η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε στο δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας των Τούρκων, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Ακαϊντίν απομάκρυνε το σουτ του Μικαουτάτζε, λίγο πριν η μπάλα περάσει την γραμμή!