Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ηττήθηκε 2-1 από τη Γουέστ Χαμ στο «London Stadium» και έμεινε στη 14η θέση του βαθμολογικού πίνακα, όντας πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού παρά στις θέσεις της Ευρώπης με μόλις 3 νίκες σε 9 αγωνιστικές.

To τελικό σκορ διαμορφώθηκε από πέναλτι που δόθηκε στα «σφυριά» μέσω VAR στις καθυστερήσεις. Μετά την αναμέτρηση, ο Έρικ Τεν Χαγκ, ο οποίος βρίσκεται όλο και πιο κοντά στην... απόλυση μετά από κάθε αρνητικό αποτέλεσμα, ξέσπασε κατά της διαιτησίας, τονίζοντας πως η ομάδα του αδικείται για τρίτη φορά φέτος.

«Τρίτη φορά τη φετινή σεζόν που νιώθουμε αδικημένοι. Άδικος το πέναλτι που δόθηκε εις βάρος μας. Μίλησα με τους διαιτητές αλλά η απόφαση πάρθηκε. Δεν υπάρχει τρόπος επιστροφής. Η κατάσταση αυτή έχει μεγάλο αντίκτυπο στην ομάδα μας, στα σκορ μας και στο πού βρισκόμαστε στον πίνακα», ανέφερε αναλυτικά ο Τεν Χαγκ μετά την αναμέτρηση.

Όρθια στο Λονδίνο η Λίβερπουλ, κράτησε σε απόσταση την Άρσεναλ!

Επιστροφή στις νίκες με τρομερό Πάλμερ για Τσέλσι - Οδυνηρή ήττα για τη Γιουνάιτεντ στις καθυστερήσεις!

Η Γιουνάιτεντ πετά στα... σκουπίδια τα πρώτα ημίχρονα: Χωρίς γκολ στα 8/9 παιχνίδια της στην Premier League!

Οι ενδεκάδες στο ντέρμπι της Άρσεναλ με τη Λίβερπουλ: Στον πάγκο ο Τσιμίκας

Έβερτον σκληρή για να... πεθάνει γλίτωσε την ήττα από τη Φούλαμ με ήρωα Μπέτο!

«Για εσένα Τζορτζ»: Η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ αφιέρωσε τη νίκη επί της Στόουκ στον Μπάλντοκ

Έπιασε κορυφή με Χάαλαντ η Μάντσεστερ Σίτι - Χαμός με 3/3 γκολ στις καθυστερήσεις στα άλλα ματς!

Συγκίνηση στο «Bramall Lane» για τον Μπάλντοκ: Τίμησε την μνήμη του πριν από το ματς με τη Στόουκ η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

«Αυτό που έκανε, θύμισε Σμάιχελ»: Ο Έρμανσεν άφησε άφωνο τον Κάραγκερ με τη φοβερή απόκρουση

«Πετάει» ο Γουντ, back-to-back νίκες η Φόρεστ!