Πλάκα κάνει στους αντιπάλους του ο Λούκα Ντόντσιτς. Η Σλοβενία επιβλήθηκε 104-100 του Μαυροβουνίου σε φιλικό που έγινε στην «Αρένα Στόζιτσε» της Λιουμπλιάνας, με τον σούπερ σταρ των Μάβερικς και πάλι ασταμάτητο να κάνει ένα ακόμη τριπλ-νταμπλ, μετά από αυτό στην ήττα της περασμένης Τετάρτης από την Ελλάδα στο ίδιο γήπεδο (91-98).

Σε 33 λεπτά συμμετοχής ο Ντόντσιτς είχε 34 πόντους (7/10 δίποντα, 4/11 τρίποντα), 14 ασίστ και 13 ριμπάουντ, ενώ κέρδισε και 11 φάουλ. Μάλιστα είχε 21 πόντους από το ημίχρονο, ενώ ήταν αυτός που «καθάρισε» το παιχνίδι με ένα τρίποντο σε καθοριστικό σημείο.

Ο Κλέμεν Πρέπελιτς με 17 πόντους τον ακολούθησε για τους νικητές, ενώ από 10 είχαν οι Τζόρνταν Μόργκαν και Μπίνε Πρέπελιτς. Για το Μαυροβούνιο ξεχώρισε ο Βλάντιμιρ Μιχαΐλοβιτς, που είχε 26 πόντους με 6/8 τρίποντα, ενώ το μεγάλο αστέρι της ομάδας, Νίκολα Βούτσεβιτς, έμεινε μεν στα ρηχά με 11 πόντους και 3/12 σουτ, ενώ πρόσθεσε 14 ριμπάουντ και 6 ασίστ.