Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη για την Ελβετία. Επικράτησε 3-2 εκτός έδρας την Ουγγαρία στο σημαντικότερο ματς της αγωνιστικής του Β’ ομίλου των προκριματικών με ένα τέρμα το οποίο πέτυχε ο Στόκερ στο 89ο λεπτό!

Οι Ούγγροι είχαν καταφέρει να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα (2-2) με το δεύτερο τέρμα του Σζαλάι στο 71ο λεπτό. Οι Ελβετοί είχαν προηγηθεί (51’) με τον Σεφέροβιτς και είχαν πάρει και πάλι το προβάδισμα στο 67ο λεπτό με τον Ροντρίγκες.

Η Πορτογαλία με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να πετυχαίνει καρέ συνέτριψε με 6-0 την Ανδόρα, ξεσπώντας σε αυτή μετά την ήττα από την Ελβετία στην πρώτη αγωνιστική. Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου τα νησιά Φερόε επικράτησαν 2-0 εκτός έδρας την Λετονία, και βρίσκονται πλέον στη δεύτερη θέση του ομίλου.