Το πρωτάθλημα της Κύπρου προχωράει και συνεχίζει να είναι το ίδιο εντυπωσιακό και αμφίρροπο.

Για την 6η αγωνιστική ο Άρης Λεμεσού πήρε μία πάρα πολύ σημαντική νίκη επί της Ομόνοιας με 2-0. Με το τρίποντο αυτό οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 14 βαθμούς και έκαναν δική τους την 2η θέση, σε αντίθεση με την Ομόνοια που έπεσε στην 3η καθώς έμεινε στους 12.

Ο Κιβιλιτέα άνοιξε το σκορ για την ομάδα του στο 25ο λεπτό, ενώ Μαϊαμπέλα στο 41ο λεπτό έχασε μοναδική ευκαιρία για να διπλασιάσει το προβάδισμα της ομάδας του καθώς δεν κατάφερε να σκοράρει από τα 11 βήματα.

Ο Κιβιλιτέα έγινε ο απόλυτος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης όταν στο 54ο λεπτό πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμορφώνοντας και το τελικό 2-0.

Η ΑΕΚ Λάρνακας πήρε ένα σπουδαίο τρίποντο στην έδρα του ΑΠΟΕΛ το οποίο πανηγύρισε έξαλλα. Ένα γκολ ήταν αρκετό για να καθορίσει την αναμέτρηση και αυτό το πέτυχε ο Φαράζ στο 77ο λεπτό γράφοντας το 1-0 το οποία δεν άλλαξε μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα της λήξης.