Για περίπου 16 λεπτά μπόρεσε να φανεί ανταγωνιστικός ο Ολυμπιακός στην Πολωνία. Η ομάδα του Θάνου Νίκλα ηττήθηκε με 76-52 από την Πολκοβίτσε και έφτασε στο 0/9 στον πρώτο όμιλο της Ευρωλίγκας Γυναικών. Η Μέγκαν Γκούσταφσον είχε 17 πόντους και 11 ριμπάουντ, ενώ 13 πόντους πρόσθεσε η Άννα Νίκη Σταμολάμπρου. Από τη γηπεδούχο ομάδα η Άρτεμις Σπανού είχε 11 πόντους, 8 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.

Οι «ερυθρόλευκες» είχαν καλή παρουσία στο ξεκίνημα του αγώνα κλείνοντας την πρώτη περίοδο στο -3. Στο ξεκίνημα του δευτέρου δεκαλέπτου πλησίασαν στον πόντο (15-14), ενώ τρία λεπτά πριν το ημίχρονο η απόσταση των ομάδων ήταν τρεις πόντοι (27-24), ωστόσο η πολύ ισχυρή ομάδα της Πολωνίας έκλεισε την περίοδο με ένα 12-0 και πήγε στα αποδυτήρια με 39-24. Οι πρωταθλήτριες Ελλάδας δεν μπόρεσαν να αντιδράσουν στο δεύτερο ημίχρονο, με τη διαφορά να παίρνει διαστάσεις (67-38) από την πολωνική ομάδα που έφτασε τις επτά νίκες.

Δεκάλεπτα: 15-12, 39-24, 52-30, 76-52