Ακόμα σκοράρει η Παρί Σεν Ζερμέν. Η πρωταθλήτρια Γαλλίας νίκησε άνετα 4-2 στη γαλλική πρωτεύουσα το Στρασβούργο στο ματς που ολοκλήρωσε την πρώτη δόση της όγδοης αγωνιστικής της Ligue 1 και ξαναβρέθηκε στην κορυφή μαζί με τη Μονακό κι ενόψει του ματς της τρίτης αγωνιστικής της League Phase του Champions League κόντρα στην Αϊντχόφεν στο «Παρκ Ντε Πρενς», με την ομάδα που Λουίς Ενρίκε να μένει αήττητη, αφήνοντας τους φιλοξενούμενους στο -4 από την προνομιούχο εξάδα.

Οι Παριζιάνοι δυσκολεύτηκαν στο πρώτο ημίχρονο, όπως μαρτυρά το μόλις 1-0 που διαμορφώθηκε με το τέρμα του Μαγιουλού στο 18’. Όμως, στην επανάληψη ξέσπασε «καταιγίδα», με τον Μάρκος Ασένσιο να κάνει το 2-0 στο 47’, τον Μάρα να μειώνει 2-1 στο 58’, τον Μπαρκολά να κάνει το 3-1 στο 66’ και τον Κανγκ Λι το 4-1 στο 90’+1’ πριν μειώσει στο τελικό σκορ ο Ντιόνγκ στο 90’+4’.